Certyfikat BECWielu z naszych uczniów jest zainteresowanych uzyskaniem certyfikatu poświadczającego zdobyte umiejętności. Osoby młodsze oraz ukierunkowane ogólnie na pewno będą chciały przystąpić do FCE (wszyscy nasi uczniowie w ciągu 15 lat zdali ten egzamin pozytywnie). Osoby pracujące w firmach mogą zainteresować się także BEC.

Za Wikipedią podaję więcej informacji:

Business English Certificate (BEC) - jeden z angielskich certyfikatów językowych, z naciskiem na umiejętność posługiwania się językiem angielskim w sytuacjach biznesowych, wydawany przez University of Cambridge Local Examinations Syndicate, w Polsce przeprowadzany przez British Council. (Nasi uczniowie zdają egzaminy we Wrocławiu podczas kilkudniowej sesji egzaminacyjnej.)

BEC dzieli się na trzy stopnie zaawansowania: Preliminary, który odpowiada poziomowi egzaminu Preliminary English Test, Vantage - poziom First Certificate in English, i Higher - odpowiada Certificate in Advanced English. Obecnie wiele firm polskich i zagranicznych bierze BEC pod uwagę podczas procesu rekrutacji.

Poczytaj więcej:Korzyści z Zdawania Certyfikatu BEC English Cambridge

Certyfikat BEC (Business English Certificate) Cambridge to prestiżowy dokument, który potwierdza umiejętność posługiwania się językiem angielskim w kontekście biznesowym. Ten certyfikat, oferowany przez renomowaną organizację Cambridge Assessment English, ma wiele korzyści zarówno dla jednostek, jak i przedsiębiorstw. W niniejszym artykule omówimy, dlaczego warto zdać BEC i jakie korzyści niesie to za sobą.

1. Ulepszenie Komunikacji Biznesowej

Zdanie certyfikatu BEC to znak, że posiadasz kompetencje niezbędne do skutecznej komunikacji w środowisku biznesowym. To oznacza, że możesz pewnie i skutecznie prowadzić rozmowy, negocjacje, pisemną korespondencję, a także prezentacje w języku angielskim. To kluczowa umiejętność w dzisiejszym globalnym rynku pracy.

2. Konkurencyjność na Rynku Pracy

BEC to nie tylko narzędzie ułatwiające komunikację, ale także atut na rynku pracy. Wielu pracodawców docenia pracowników, którzy posiadają certyfikat BEC, ponieważ oznacza to, że są oni gotowi obsługiwać klientów i współpracowników w języku angielskim. To zwiększa Twoją atrakcyjność jako kandydata na różne stanowiska, zwłaszcza w międzynarodowych firmach.

3. Międzynarodowe Perspektywy Kariery

BEC otwiera drzwi do międzynarodowych możliwości kariery. Możesz starać się o stanowiska za granicą, pracować w międzynarodowych korporacjach lub uczestniczyć w projektach i delegacjach zagranicznych. To doskonały sposób na rozwijanie swojej kariery zawodowej.

4. Zwiększenie Pewności Siebie

Zdanie certyfikatu BEC to także zwiększenie pewności siebie w używaniu języka angielskiego w sytuacjach biznesowych. Dzięki temu, że masz potwierdzone umiejętności, czujesz się bardziej komfortowo podczas rozmów telefonicznych, wideokonferencji czy spotkań biznesowych z partnerami zagranicznymi.

5. Poprawa Umiejętności Biznesowych

Podczas przygotowań do BEC, uczysz się również umiejętności związanych z biznesem, takie jak zarządzanie czasem, negocjacje, prezentacje i inne. To przydatne umiejętności, które można wykorzystać nie tylko w pracy, ale także w życiu codziennym.

6. Wzrost Zadowolenia Z Pracy

Posiadanie certyfikatu BEC może przyczynić się do wzrostu satysfakcji z pracy. Możesz swobodnie obsługiwać zagranicznych klientów, uczestniczyć w międzynarodowych projektach i rozwijać się w ramach firmy, co może sprawić, że Twoja praca stanie się bardziej satysfakcjonująca.

7. Rozwinięcie Sieci Kontaktów Biznesowych

Przygotowania do BEC i sam egzamin dają możliwość nawiązywania kontaktów biznesowych z osobami o podobnych aspiracjach. To szansa na wymianę doświadczeń i nawiązywanie cennych relacji zawodowych.

Podsumowując, zdawanie certyfikatu BEC English Cambridge to doskonała inwestycja w swoją przyszłość zawodową i osobistą. To potwierdzenie Twoich umiejętności w dziedzinie języka angielskiego w kontekście biznesowym, co otwiera przed Tobą szerokie perspektywy kariery, zwiększa pewność siebie i poprawia jakość komunikacji biznesowej. Dla osób dążących do sukcesu w globalnym świecie biznesu, BEC to klucz do osiągnięcia swoich celów.

Popularne posty z tego bloga

Angielski w Biznesie - właściwe wykorzystanie czasu

Oferta na 2023