Certyfikat FCE w roku 2023Wspomniany w poprzednim poście certyfikat FCE jest jednym z najpopularniejszych certyfikatów, do zdobycia którego przygotowują się nasi uczniowie w Lubinie.
Egzamin nie daje obecnie żadnych korzyści związanych z ułatwieniami w dostaniu się na studia, itp. natomiast jest szeroko respektowany przez szereg firm oraz instytucji jako poświadczenie kompetencji językowych.

Za Wikipedią:

First Certificate in English (FCE) to egzamin na poziomie średnio-zaawansowanym wyższym (upper intermediate), wydawanych bezterminowo przez University of Cambridge Local Examinations Syndicate na podstawie testu złożonego z pięciu części:

- Reading, Writing, Use of English, Listening, Speaking

Na podstawie testu wydawane są oceny pozytywne A, B i C, oraz oceny negatywne D i E. Aby zdać egzamin na ocenę C, kandydat musi zdobyć co najmniej około 60% wszystkich punktów.

Jak wspomniałem wszyscy uczniowie przygotowujący się do FCE zdali egzamin pozytywnie, z reguły z zadowalającym lub bardzo dobrym rezultatem.

Poczytaj więcej!Certyfikat FCE z Języka Angielskiego: Klucz do Rozwoju Osobistego i Zawodowego

Język angielski jest językiem międzynarodowym, który odgrywa kluczową rolę w dzisiejszym świecie. Dla wielu osób nauka i posiadanie certyfikatu FCE (First Certificate in English) stanowi znakomite narzędzie, które otwiera wiele drzwi zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej. Dlaczego warto zainwestować czas i wysiłek w zdobycie tego prestiżowego certyfikatu?

1. Praca i Kariera

Współczesny rynek pracy stawia coraz większe wymagania w zakresie znajomości języka angielskiego. Posiadanie certyfikatu FCE jest dowodem na to, że potrafisz komunikować się na wysokim poziomie w tym języku. To czyni Cię atrakcyjnym kandydatem na stanowiska zarówno w kraju, jak i za granicą. Wielu pracodawców docenia pracowników, którzy mogą obsługiwać klientów i współpracowników z różnych krajów.

2. Edukacja za Granicą

Jeśli masz marzenie o studiowaniu za granicą, certyfikat FCE jest często wymagany lub uważany za atut w procesie rekrutacji na uczelnie zagraniczne. To nie tylko ułatwia dostanie się na wymarzony program studiów, ale także pomaga w codziennym życiu na obcym kampusie i w kontakcie z innymi studentami.

3. Rozwój Osobisty

Nauka języka obcego to nie tylko kwestia zdobywania umiejętności komunikacji. To również doskonały trening umysłowy, który poprawia pamięć, koncentrację i zdolność do rozwiązywania problemów. Wprowadzenie się w świat gramatyki i słownictwa angielskiego rozwija intelektualnie i pozwala lepiej zrozumieć strukturę własnego języka.

4. Podróżowanie

Angielski jest językiem turystyki, dlatego też posiadanie certyfikatu FCE ułatwia podróżowanie po całym świecie. Bez problemu porozumiesz się z miejscowymi, zamówisz jedzenie w restauracjach, czy zrozumiesz informacje na lotniskach. To daje większą niezależność i pewność siebie w podróży.

5. Kultura i Rozrywka

Znajomość angielskiego pozwala na swobodny dostęp do bogatej kultury anglojęzycznej. Możesz czytać książki, oglądać filmy, słuchać muzyki i korzystać z mediów społecznościowych bez potrzeby tłumaczenia. To otwiera przed Tobą szeroki wachlarz możliwości rozrywki i nauki.

6. Wzmacnianie Relacji Międzyludzkich

Certyfikat FCE może również pomóc w nawiązywaniu nowych znajomości i zawieraniu przyjaźni z osobami z różnych kultur. Wspólna znajomość języka angielskiego ułatwia komunikację i tworzenie trwałych relacji międzyludzkich.

Podsumowując, zdobycie certyfikatu FCE z języka angielskiego to inwestycja w przyszłość, która ma liczne korzyści zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej. To potwierdzenie Twoich umiejętności komunikacji w jednym z najważniejszych języków na świecie. Daje Ci to pewność siebie, otwiera nowe możliwości i pomaga w osiągnięciu sukcesu na wielu płaszczyznach życia. Dlatego warto podjąć wyzwanie nauki i przystąpić do egzaminu FCE.

Popularne posty z tego bloga

Angielski w Biznesie - właściwe wykorzystanie czasu

Oferta na 2023

Certyfikat BEC